Companies in MGB Business info centar | Invest in mgb  | Стратегии, Програми, Проекти

Пивтијада по 9ти пат во Гази Баба

 

На плоштадот во Автокоманда општина Гази Баба традиционално по 9- ти пат по повод верскиот празник Водици, ја организираше манифестацијата Пивтијада, заедно со жените од урбаните и месните заедници, организацијата на жени на Гази Баба и Здружението на пензионери.

Оваа манифестација има хуманитарен карактер, односно средствата собрани од продажбата на пивтиите ги наменуваме за потребите на Центарот за згрижување на деца од улица.

Градоначалникот Тони Трајковски ја отвори манифестацијата која е и со натпреварувачки карактер, и им ги додели наградите за најубаво декорирани пивтии на следните учесничи:

Стојна Трајановска

Надежда Кирковска

Оливера Станишковска

За доброто расположение на присутните на оваа манифестација се погрижија: Антониа Гиговска, Даниела Темелковска, Лајв Бенд, Мето Богданов и Јане Дунимаглоски.

19.01.2017

 

Air Max 270 Men

Политика на квалитет

Ревизорски извештај

Слободен пристап до информации

 

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - четврток: 12:00
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. Cookie policy. I accept cookies from this site. Agree