Companies in MGB Business info centar | Invest in mgb  | Стратегии, Програми, Проекти

Положување цвеќе на споменикот на загинатите од земјотресот

 

На гробиштата во Бутел, делегација од општина Гази Баба положи свежо цвеќе на споменикот на загинатите граѓани во земјотресот, кој пред 54 години го погоди главниот град Скопје.

Покрај делегацијата на општината, свежо цвеќе положија и делегации на: Собрание на Република Македонија, Кабинетот на претседателот на Владата на Република Македонија, општините на град Скопје, странски делегации, Црвениот крст на град Скопје и на Р.М, Армија на Република Македонија, Јавни претпријатија, културни установи и граѓани.

26.07.2017

Nike News

Политика на квалитет

Ревизорски извештај

Слободен пристап до информации

 

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - четврток: 12:00
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. Cookie policy. I accept cookies from this site. Agree