Companies in MGB Business info centar | Invest in mgb  | Стратегии, Програми, Проекти

Предновогодишен фудбалски турнир

Во спортската сала „Методија Андонов- Ченто“ се одржа Традиционалниот турнир во фудбал „Гази Баба 2017“, со мотото „Спортуваме,среќни сме“. Спортскиот настан што се одржа по 4 пат е под покровителство на општина Гази Баба , а во организација на ОФС Гази Баба.

Повеќе од 200 деца три дена се натпреваруваа и другаруваа.

Пехари и благодарници за најдобри екипи за генерација 2008 добија: Трето место- ФК Скупи Промо Фоот, Второ место- ФК Форца Вардар, Прво место- ФК Фортуна 2009.

За најдобар голман е прогласен Муса Алими од ФК Скупи, најдобар стрелец е Александар Арсовски од ФК Форца, а најдобар играч е Ринат Бајрами од ФК Фортуна. За најперспективен играч е прогласен Емин Шеватиќ.

Пехари и благодарници за најдобри екипи за генерација 2007 добија: Трето место- ФК Форца Вардар, Второ место- ФК Смилковци, Прво место- ФК Нова Колонија.

За најдобар голман е прогласен Марко Илиовски од ФК Форца,најдобар стрелец е Стефан Милчевски од ФК Смилковци, а најдобар играч е Дамевски Филип.

Сите учесници на турнирот добија благодарници за учество и новогодишни пакетчиња.

Градоначалникот Борис Георгиевски ги поздрави учесниците и присутните гости и изјави дека општина Гази Баба го поддржува спортот и понатаму ќе продолжи со поддршка се со цел да се задржи спортскиот  дух кај младите и ќе се стремиме Гази Баба да го задржи приматот најспортска општина.

24.12.2017 

 

Air Jordan

Политика на квалитет

Ревизорски извештај

Слободен пристап до информации

 

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - четврток: 12:00
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. Cookie policy. I accept cookies from this site. Agree