Companies in MGB Business info centar | Invest in mgb  | Стратегии, Програми, Проекти

Првиот жител на Гази Баба во 2017

 

Градоначалникот Тони Трајковски и директорката на Клиниката за гинекологија и акушерство, при универзитетскиот клинички центар, Д-р Марија Хаџи Лега, ја посетија мајката и првото родено бебе, жители на општина Гази Баба во 2017 година.

Градоначалникот Трајковски на семејството Томовски од н. Автокоманда им посака многу успешнa, среќнa и весела 2017 година, а на бебето многу здравје, убаво и безгрижно детство.

Првиот жител на Гази Баба е машко здраво бебе, Даријан Томовски, долго 51 цм и тешко 3,150 кг, од родителите Влатко Томовски и мајката која го донесе на свет Сашка Томовска.

Градоначалникот на семејството им подари 20.000,00 денари.


03.01.2017

 

Nike

Политика на квалитет

Ревизорски извештај

Слободен пристап до информации

 

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - четврток: 12:00
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. Cookie policy. I accept cookies from this site. Agree