Companies in MGB Business info centar | Invest in mgb  | Стратегии, Програми, Проекти

Средба со амбасадорот на Р.Чешка

 

Градоначалникот Тони Трајковски денес беше во посета на амбасадата на Р. Чешка каде се сретна со амбасадорот Мирослав Рамеш и заменик на амбасадорот г-динот Јожев Брож, дирeкторот на Средното угостителско-туристичко училиште „Лазар Танев", Зоран Николовски и Претседателот на "Клубот на Пријатели на Македонија" од Република Чешка, г-дин Јири Бартон.

Градоначалникот изрази благодарност за поддршката и помошта кои ја овозможија околу активностите за санирање на последиците од поплавите кои ја зафатија општина Гази Баба.

На средбата се разговараше и за остварување на соработка на општина Гази Баба со некоја од општините на Р. Чешка за интензивирање на меѓународните односи на економско, образовно и културно ниво, исто така и за можноста за соработка со некои од основните училишта во Чешка преку програмата ЕРАЗМУС.

 Исто така разговараа и за можноста за соработка во рамки на рализација на бројни проекти поддржани од фондовите на  Европската унија.

20.04.2017

 

 

nike fashion

Политика на квалитет

Ревизорски извештај

Слободен пристап до информации

 

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - четврток: 12:00
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. Cookie policy. I accept cookies from this site. Agree