Companies in MGB Business info centar | Invest in mgb  | Стратегии, Програми, Проекти

Традиционална крводарителска акција

 

Општина Гази Баба заедно со општинската организација на Црвен Крст Гази Баба и институтот за трансфузиона медицина -Скопје организираа крводарителска акција која се одржa денеска од 9 до 14 часот во големата сала на Гази Баба, на која се собраа околу 20 единици на крв.

„Изразете ја вашата хуманост и солидарност преку дарување на крв, вашата крв спасува живот, продолжува многу животи„.

Придружете ни се да даруваме крв денес, зошто утре можеби и нам ќе ни треба", апелира градоначалникот Тони Трајковски кој беше присутен на акцијата за дарување крв. 

08.06.2017

 

 

Nike

Политика на квалитет

Ревизорски извештај

Слободен пристап до информации

 

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - четврток: 12:00
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. Cookie policy. I accept cookies from this site. Agree