Companies in MGB Business info centar | Invest in mgb  | Стратегии, Програми, Проекти

Турнир во стреет баскет

 

Традиционално по трет пат, во организација на невладината организација МЛАДИТЕ ЗА и под покровителство на општина Гази Баба и град Скопје, во н.Автокоманда се одржа турнир во стреет баскет.

Градоначалникот Тони Трајковски и градоначалникот на град Скопје Коце Трајановски присуствуваа на настанот, ги поздравија присутните и на натпреварувачите им посакаа фер и добра игра.

Резултатите од турнирот се: првото место го освои тимот на „Шарлота“, второто место го освои тимот на „Баду Бар“, а третото место го освои тимот на „Натурал“.

За најдобар натпреварувач на турнирот е прогласен Андреј Настовски.

01.07.2017

 

 

Chaussures Homme J.M. Weston

Политика на квалитет

Ревизорски извештај

Слободен пристап до информации

 

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - четврток: 12:00
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. Cookie policy. I accept cookies from this site. Agree