Companies in MGB Business info centar | Invest in mgb  | Стратегии, Програми, Проекти

Учесниците во проектот „Европски Вредности" на средба со градоначалникот

 

Градоначалникот Тони Трајковски имаше средба гостите учесници од Македонија, Бугарија, Романија, Италија, Литванија, Турција, во рамките на проектот ,,Европски вредности"  Еразмус 2 – Стратешко партнерство помеѓу училишта и градинки, кои имаа можност да поминат неколку денови во нашата земја и да разменат искуства со нашата градинка Детска радост.

Тој истакна дека општина Гази Баба е отворена за соработка во иднина, за континуирана подршка на ваков тип проекти, како и можности за збратимување со некоја од општините од земјите на кои припаѓаат учесниците во овој проект.

Основната цел на проектот е, едукација на децата за Европски празнувања, вклучување на родителите во одбележувањето на празниците, размена на идеи и искуства.

Задачи кои континуирано се реализираат од страна на детските градинки се, богатење на активниот речник кај децата, негување на семејните вредности низ заедничките прошетки и игри и активности, развивање на чувството за припадност, стекнување на нови знаења за Европските вредности.

18.05.2017

 

 

Nike Air Max

Политика на квалитет

Ревизорски извештај

Слободен пристап до информации

 

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - четврток: 12:00
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. Cookie policy. I accept cookies from this site. Agree