Companies in MGB Business info centar | Invest in mgb  | Стратегии, Програми, Проекти

Во чест на Св.Кирил и Методиј

 

По повод празникот Свети Кирил и Методиј, во н.м Стајковци, по петти пат се одржа манифестација со која се одбележа празникот,кој воедно е и слава на ова населено место.

На сцената настапија играорци од КУД „Вапцаров“, а свој настап имаа и: Аце Трифуновски, Даниела Темелковска, Благица Павловска, Миле Кузмановски, Благоја Грујовски, Мето Богданов, Трио Џентлмени, Александар Тарабунов и Антониа Гиговска.

На настанот присуствуваше градоначалникот Тони Трајковски, кој се обрати пред големиот број на граѓани и им го честита празникот.

24.05.2017

 

 

THE SNEAKER BULLETIN

Политика на квалитет

Ревизорски извештај

Слободен пристап до информации

 

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - четврток: 12:00
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. Cookie policy. I accept cookies from this site. Agree