Companies in MGB Business info centar | Invest in mgb  | Стратегии, Програми, Проекти

Започнува изведба на водоводна и канализациона мрежа

 

Градоначалникот Борис Георгиевски придружуван од директорот на ЈП Водовод и канализација, Душко Васковски извршија увид во градежните активности, кои деновиве екипи на општина Гази Баба и ЈП Водовод и канализација ги извршуваат. 

 


На ул. Лазар Поп Трајков во Автокоманда се врши приклучок на водоводна и канализациона мрежа на објектот на Културниот дом и Студиото за продукција на филмска музика ФЕИМС. 
Инвестицијата за изградба на музичкото студио за општина Гази Баба е од особено значење за промоција на општината во меѓународни рамки.

24.11.2017 

Air Jordan 1

Политика на квалитет

Ревизорски извештај

Слободен пристап до информации

 

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - четврток: 12:00
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. Cookie policy. I accept cookies from this site. Agree