Companies in MGB Business info centar | Invest in mgb  | Стратегии, Програми, Проекти

Формирани мобилни тимови за помош и поддршка

 

Општина Гази Баба заедно со Црвен крст на Република Северна Македонија-Општинска организација Гази Баба формира мобилни тимови за помош и поддршка на стари и изнемоштени лица, лица со попреченост и лица кои се наоѓаат во самоизолација, за дотур на храна, средства за хигиена и снабдување со лекови.
Тимовите ќе работат од 08:00 часот до 16:00 часот, секој ден почнувајќи од денеска, се додека на сила се вонредните мерки за зашитита.

 

 

17.01.2020

Nike Air Force 1 Shadow Pale Ivory/Celestial Gold-Tropical Twist

Политика на квалитет

Ревизорски извештај

Слободен пристап до информации

 

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - четврток: 12:00
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. Cookie policy. I accept cookies from this site. Agree