Companies in MGB Business info centar | Invest in mgb  | Стратегии, Програми, Проекти

Продолжува реализацијата на проектот "Катче за чиста вода" во училиштата и градинките во Гази Баба

Продолжува реализацијата на проектот "Катче за чиста вода" во училиштата и градинките во Гази Баба

Општина Гази Баба и оваа година продолжи со праксата за грижа за здравјето, растот и развојот на децата со вградување на системи за филтрирање на вода за пиење во основни училишта и градинки на територија на општина Гази Баба. И оваа година општина Гази Баба издвои 600.000,00 денари за опремување на Катче за чиста вода. Пултот за чиста вода содржи вграден филтер за вода (реверзна осмоза) со минерализатор, садопер со чешнички за точење, картолини и постери креирани од слогани од интерактивниот час со децата. Монтирани се филтри за прочистување на вода во ООУ „Крсте Мисирков“, ООУ „Григор Прличев“, ООУ „Наум Наумовски Борче“ и објектите на градинките Калинка, Сончоглед и Детелинка .

По инсталирање на секое ова катче, од страна на тимот на Бентен Пан и представници од општина Гази Баба, ќе се организираат и едукативни часови на тема чиста вода.


 

09.10.2019 

The world is yours – Neue Sneaker, Apparel und mehr für Kids

Политика на квалитет

Ревизорски извештај

Слободен пристап до информации

 

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - четврток: 12:00
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. Cookie policy. I accept cookies from this site. Agree