Companies in MGB Business info centar | Invest in mgb  | Стратегии, Програми, Проекти

Источна индустриска зона
Универзитетски кампус
Кружен тек

Акција „Македонија без отпад 2015“

Акција „Македонија без отпад 2015“


 

Општина Гази Баба активно се вклучи во глобалната акција Let’s Do It World, поддржана од Европскиот парламент и спроведена во 112 земји во 2014 година, а поддржана од Министерство за животна средина и просторно планирање на Република Македонија, град Скопје, граѓанската асоцијација Ајде Македонија и 60 општини од Република Македонија.

 

Националната акција „Македонија без отпад 2015“ која се спроведе и на територија на општина Гази Баба има за цел да се исчисти отпадот кој се наоѓа на несоодветно место во животната средина и нашето секојдневие, да се развие свеста кај граѓаните за правилно управување со отпадот.

 

Акцијата се спроведе со учество на вработени од ЈКП Гази Баба 2007, општинската администрација и граѓаните од општината.

 


05.10.2015

 

 

 

Shop Sneakers in Footwear

Политика на квалитет

Ревизорски извештај

Слободен пристап до информации

 

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - четврток: 12:00
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. Cookie policy. I accept cookies from this site. Agree