Companies in MGB Business info centar | Invest in mgb  | Стратегии, Програми, Проекти

Источна индустриска зона
Универзитетски кампус
Кружен тек

Акција за собирање на отпадни гуми во Вардариште

Акција за собирање на отпадни гуми во Вардариште


 

Во н.м Вардариште беше реализирана акција за собирање на отпадни гуми и отпадни материјали кои можат да бидат согорени и да предизвикаат големи штети и загадување на околината.

 

Акцијата беше организирана од Комуналната инспекција и инспекцијата за животна средина на општина Гази Баба во соработка со Министерството за внатрешни работи.

 

Со оваа реализирана активност се спречува можноста за спалување на гумите кои беа одземени, а воедно се опоменуваше локалното население за казнените одредби од Законот за јавна чистота и Законот за животна средина.

 

Беа собрани околу 40 отпадни гуми и останати отпадни материјали, односно околу 200 кг. отпад.

 


09.11.2015

 

 

 

nike fashion

Политика на квалитет

Ревизорски извештај

Слободен пристап до информации

 

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - четврток: 12:00
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. Cookie policy. I accept cookies from this site. Agree