Companies in MGB Business info centar | Invest in mgb  | Стратегии, Програми, Проекти

Источна индустриска зона
Универзитетски кампус
Кружен тек

Активности по повод Детската недела

Активности по повод Детската недела


 

Во почетокот на месец oктомври по повод Детската недела во предучилишните установи на територија на општина Гази Баба, „25 Мај“ и „Детска Радост “,се предвидени следниве активности:

 

JУДГ „25 Мај“ 05.10.2015 понеделник

- Запознај го детето со неговите права и должности - симболичка игра;

 

06.10.2015 вторник

- Едукативно, музичко – драмска интерактивна претстава „Волшебниот сон“ ;

 

07.10.2015 среда

- Креативна работилница со родители со цел изработување подароци за децата без родители ;

 

08.10.2015 четврток

- Драмска игра „Црно,бели, жолти“ ;

 

09.10.2015 петок

- Игри без граници – натпреварувачки игри во дворот ;

 

ЈУДГ „Детска радост“ 05.10.2015 понеделник

- Светски ден на детето- знакот и боите на Уницеф, Светски ден на учителите- Јас и моите учителки (цртежи и пораки) , Претстава „Волшебен сон“ / Мимоза во 11 часот( за групите од Мимоза,големите групи од Сончоглед и Темјанушка);

 

06.10.2015 вторник

- Работилница со родители, постер на пораки , Правата и желбите на децата, Игрите на мама и тато – Калинка во 11 часот, Претстава „Волшебен сон“– Калинка во 11 часот;

 

07.10.2015 среда

- Танцување во ритамот на музиката ,09:00-10:00 часот групите од Сончоглед, 10:30-11.00 часот групите од Темјанушка, (на плоштадот во Автокоманда, во случај на дожд во објектите);

 

08.10.2015 четврток

- Мали олимписки игри - децата од големите групи,во соработка со МОК, (на плоштадот во Автокоманда, во случај на дожд во објектите);

 

09.10.2015 петок

Мали олимписки игри – Крива Паланка, голема група Сончоглед, Работилница со родители- Кичево(голема група), Танцување во ритамот на музиката 09.00-10.00 часот групите од Мимоза (двор), 10:30-11:00 часот групите од Калинка, Претстава „Волшебниот сон“ 11:00 часот Сончоглед, (средни и 2-ра мала од Сончоглед и Темјанушка);

 

Активности кои се предвидени за викенд - посета на: парк, ЗОО, Водно, Матка,Театар за деца и младинци.

 

 

 

 

 


05.10.2015

AH8050-002 Air Max 270 Hot 22 Nike 270 Half-palm Cushion 270 Version AH8050-002 Size For Sale, Price: 77.31€ - Air Jordan Shoes

Политика на квалитет

Ревизорски извештај

Слободен пристап до информации

 

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - четврток: 12:00
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. Cookie policy. I accept cookies from this site. Agree