Companies in MGB Business info centar | Invest in mgb  | Стратегии, Програми, Проекти

Источна индустриска зона
Универзитетски кампус
Кружен тек

Aктивности во градинката „Детска Радост“

Aктивности во градинката „Детска Радост“


 

Во рамките на објектите на градинката „Детска Радост“ се одржаа работилници со родителите на дечињата, а беше изведена и куклена претстава „Богатството на есента“, која ја подготвија децата и воспитно-згрижувачкиот кадар.

 

Најмладите од градинката низ цртежи ја претставија темата „Моето семејство“.

 

Сите активности, кои се од големо значење за правилниот развој на дечињата, беа реализирани со големо внимание.

 


20.10.2015

 

 

 

Air Jordan 1 Retro High OG 'Chicago' White and Black-Varsity Red For Sale

Политика на квалитет

Ревизорски извештај

Слободен пристап до информации

 

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - четврток: 12:00
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. Cookie policy. I accept cookies from this site. Agree