Companies in MGB Business info centar | Invest in mgb  | Стратегии, Програми, Проекти

Источна индустриска зона
Универзитетски кампус
Кружен тек

Апел

Апел


 

Општина Гази Баба во соработка со општинската организација Црвен Крст-Гази Баба, организира хуманитарна акција за собирање на вода и хигиенски средства за настраданото население од невремето кое на 3ти август го зафати тетовскиот регион.

 

Акцијата се состои од прибирање на донации на вода за пиење и средства за хигиена (средства за дезинфекција) и ќебиња.

 

Заинтересираните правни субјекти и граѓани можат да се вклучат и со обезбедување на парична помош:

 

- Сметка на фонд на солидарност 300000001327966 ДБ 4030984271620 - Комерцијална банка

 

- донирање на 100 денари со повик на телефоните 075/070/078 143 400

 

Помошта може да се предаде во следниве месни и урбани заедници: Автокоманда, Железара, Стајковци и Маџари, и во просториите на Црвениот крст во населба Ченто.

 

Акцијата ке се одвива во текот на наредниве денови заклучно со петок 07.08.2015 година.

 


05.08.2015

Jordan Ανδρικά • Summer SALE έως -50%

Политика на квалитет

Ревизорски извештај

Слободен пристап до информации

 

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - четврток: 12:00
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. Cookie policy. I accept cookies from this site. Agree