Companies in MGB Business info centar | Invest in mgb  | Стратегии, Програми, Проекти

Источна индустриска зона
Универзитетски кампус
Кружен тек

Асфалтирање на улици во Булачани

Асфалтирање на улици во Булачани


 

Според програмите за изградба, реконструкција и одржување на локални патишта, во н.м. Булачани за подобрување на патната инфраструктура во тек е асфалтирање на улици во должина од околу 1 km.

 

Работите ги изведува фирмата Жикол, а за овие активности од Буџетот на општината ќе бидат потрошени околу 2.000.000,00 денари.

 

Градоначалникот Тони Трајковски присуствуваше на почетокот на асфалтирањето на улиците во Булачани, каде најави продолжување со овие активности и во останатите населени места во општината.

 


03.09.2015

 

 

 

nike fashion

Политика на квалитет

Ревизорски извештај

Слободен пристап до информации

 

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - четврток: 12:00
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. Cookie policy. I accept cookies from this site. Agree