Companies in MGB Business info centar | Invest in mgb  | Стратегии, Програми, Проекти

Источна индустриска зона
Универзитетски кампус
Кружен тек

Членови од Таеквондо клубот Кобра на прием кај градоначалникот

Членови од Таеквондо клубот „Кобра“ на прием кај градоначалникот 


 

Таеквондо клубот Кобра, учествуваше на меѓународен натпревар „11-ти Омега Куп“ во Белград, Р. Србија.

 

На купот учествуваа вкупно 535 натпреварувачи од 12 држави . Таеквондо клубот „Кобра“ настапи со 7 натпреварувачи и освои 2 златни медали, 4 сребрени и 1 бронзен. Тренер на клубот е Коста Михајлов четврти дан, а натпреварувачите се: Веселовски Ардијан, Пешевска Елеонора, Димковска Гордана, Колевски Јован, Стевановски Никола, Радомировска Викторија, Трајковски Дамјан.

 

За првпат на некое меѓународно натпреварување имавме судија кој ја застапува Р.Македонија, а тоа е Катерина Михајлова мајстор прв дан, тренер во клубот.

 

Градоначалникот ги прими претставниците од клубот „Кобра“, тренерот и освојувачите на медалите, на кои им ги честита одличните резултати и им посака успеси и во понатамошните натпреварувања.

 


06.03.2015

 

 

 

adidas superstar damen glitzer silber

Политика на квалитет

Ревизорски извештај

Слободен пристап до информации

 

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - четврток: 12:00
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. Cookie policy. I accept cookies from this site. Agree