Companies in MGB Business info centar | Invest in mgb  | Стратегии, Програми, Проекти

Источна индустриска зона
Универзитетски кампус
Кружен тек

Детски активности во објектот „Калинка“

Детски активности во објектот „Калинка“


 

Дечињата од објектот „Калинка“ , кој е во состав на градинката „Детска Радост“, реализираа активност за изработка на куќички за врапчиња од природен материјал.

 

Се спроведоа и активности од проектот „Градини во детските градинки“, каде што децата садеа пченица и јачмен.

 

Предвидените активности беа изведени со радост, трпение и внимание и тие се дел од проектите кои се планирани за нивна возраст.

 


10.11.2015

 

 

 

nike alpha grips for shoes sale clearance

Политика на квалитет

Ревизорски извештај

Слободен пристап до информации

 

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - четврток: 12:00
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. Cookie policy. I accept cookies from this site. Agree