Companies in MGB Business info centar | Invest in mgb  | Стратегии, Програми, Проекти

Источна индустриска зона
Универзитетски кампус
Кружен тек

Дневниот центар за стари лица - Маџари го посети Герантолошки завод

Дневниот центар за стари лица - Маџари го посети Герантолошки завод


 

Корисниците од „Дневниот центар за стари лица и центар за давање помош во домашни услови"- Маџари заедно со социјалниот работник остварија средба со корисниците од Герантолошки завод и одделот Сју Рајдер – Скопје.

 

Целта беше да се согледа начинот на функционирање на институционалното сместување и да се види другата страна на активното стареење.

 

Ефектот беше одличен, тие беа љубезно примени и пречекани од вработените и корисниците.

 

Лицата од Дневниот центар поделија скромни лични изработки и дадоа голема поддршка и поттик на лицата кои престојуваат во Сју Рајдер.

 


16.10.2015

 

 

 

womens nike shoes lime green soccer

Политика на квалитет

Ревизорски извештај

Слободен пристап до информации

 

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - четврток: 12:00
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. Cookie policy. I accept cookies from this site. Agree