Companies in MGB Business info centar | Invest in mgb  | Стратегии, Програми, Проекти

Источна индустриска зона
Универзитетски кампус
Кружен тек

Доделување на нови 112 Решенија за легализација

Доделување на нови 112 Решенија за легализација


 

Градоначалникот Тони Трајковски додели нови 112 Решенија за утврдување на правен статус на бесправно изградени објекти на физички и правни лица.

 

Општина Гази Баба воведе повеќе технички мерки за подобрување на динамиката на решавање на предметите, преку тимовите формирани да постапуваат по барањата за легализација, кои се составени од вработени во општината и дополнително ангажирани волонтери.

 

Досега се решени околу 5.200 предмети од околу 16.000 поднесени барања за легализација од страна на граѓаните.

 


18.03.2015

 

 

 

nike sb zoom bruin premium se pink and blue hair

Политика на квалитет

Ревизорски извештај

Слободен пристап до информации

 

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - четврток: 12:00
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. Cookie policy. I accept cookies from this site. Agree