Companies in MGB Business info centar | Invest in mgb  | Стратегии, Програми, Проекти

Источна индустриска зона
Универзитетски кампус
Кружен тек

Договор за набавка на мебел и аудио опрема за ОУ „Григор Прличев“

Договор за набавка на мебел и аудио опрема за ОУ „Григор Прличев“


 

Градоначалникот Тони Трајковски со фирмата Дафка ДООЕЛ потпиша Договор за набавка и поставување на училишен мебел и аудио опрема во ОУ „Григор Прличев“ со поддршка на Светска Банка, преку која општина Гази Баба зема кредит и го изгради основното училиште во н. Железара.

 

Во првата фаза беше вклучено и партерно уредување и изградба на ограда, а втората фаза вклучува комплетна набавка и поставување на училишен мебел и аудио опрема во училиштето, инвестиција од 4,5 милиони денари.

 

Со овие активности се заокружува проектот за изградба на училиштето „Григор Прличев“ кое е со површина од 2000 м2 и капацитет за 500 ученици.

 

Училиштето е изградено по стандардите за енергетска ефикасност со двојна изолација и со користење на сите најсовремени градежни материјали.

 

Училиштето исто така ги задоволува и стандардите за користење на деца со посебни потреби, со поставување на рампи и внатрешен лифт.

 


29.12.2015

 

 

 

Zapatillas de running Nike - Mujer

Политика на квалитет

Ревизорски извештај

Слободен пристап до информации

 

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - четврток: 12:00
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. Cookie policy. I accept cookies from this site. Agree