Companies in MGB Business info centar | Invest in mgb  | Стратегии, Програми, Проекти

Источна индустриска зона
Универзитетски кампус
Кружен тек

Дружење низ спортски игри

Дружење низ спортски игри


 

Општина Гази Баба, Општинскиот училишен сојуз и фудбалскиот клуб Маџари, организираа дружење низ спортски игри.

 

Во игрите учествуваа околу 200 ученици од 3 до 5 одделение од шест основни училишта од општината.

 

Спортското дружење се одржа на стадионот „Борис Трајковски“ во Маџари, со цел да се насочат децата кон спортувањето, да си го исполнат слободното време со спортски креативни игри и здрав начин на психо – физички раст, кој ќе се рефлектира во нивниот понатамошен развој.

 

Целта на ФК Маџари е децата да го засакаат фудбалот како спорт, а општинскиот училишен сојуз со наставниците по физичко и здравствено воспитување во координација со општината, им даваат голема поддршка во нивните активности.

 

Покрај голем број на родители и граѓани, на настанот присуствуваше и градоначалникот Тони Трајковски.

 


18.04.2015

 

 

 

adidas superstar damen glitzer silber

Политика на квалитет

Ревизорски извештај

Слободен пристап до информации

 

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - четврток: 12:00
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. Cookie policy. I accept cookies from this site. Agree