Companies in MGB Business info centar | Invest in mgb  | Стратегии, Програми, Проекти

Источна индустриска зона
Универзитетски кампус
Кружен тек

Есенска дератизација

Есенска дератизација


 

Во општина Гази Баба во тек е акцијата за есенска дератизација.

 

Со постапката за уништување на глодарите опфатени се 2500 шахти, за кои се употребува парафински блок Бромахен. Уништувањето на глодарите ќе трае околу две недели, а акцијата ја изведува ЈЗУ “Центар за јавно здравје – Скопје” во соработка со ЈП Водовод и Канализација.

 

Дератизација на шахтите во општина Гази Баба се врши два пати во годината, напролет и наесен.

 


18.11.2015

 

 

 

Air Max

Политика на квалитет

Ревизорски извештај

Слободен пристап до информации

 

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - четврток: 12:00
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. Cookie policy. I accept cookies from this site. Agree