Companies in MGB Business info centar | Invest in mgb  | Стратегии, Програми, Проекти

Источна индустриска зона
Универзитетски кампус
Кружен тек

Формирана играорна секција во Дневниот центар за стари лица

Формирана играорна секција во Дневниот центар за стари лица


 

Во „Дневниот центар за стари лица и центар за давање помош во домашни услови“ - Маџари почна да функционира играорна секција. Секцијата беше формирана на заедничка иницијатива на социјалниот работник и корисниците, а во интерес на исполнување на слободното време кое корисниците го минуваат во дневниот центар.

 

Интересот за посетување на оваа секција е голем и секојдневно се зголемува бројноста на членството. Целта е да се практикува и негува македонскиот фолклор и традицијата, а воедно и да се дружат корисниците на центарот, преку македонската музика.

 


20.02.2015

 

 

 

Air Jordan

Политика на квалитет

Ревизорски извештај

Слободен пристап до информации

 

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - четврток: 12:00
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. Cookie policy. I accept cookies from this site. Agree