Companies in MGB Business info centar | Invest in mgb  | Стратегии, Програми, Проекти

Источна индустриска зона
Универзитетски кампус
Кружен тек

Фудбалерите на Металург - генерација 2002 државни прваци

Фудбалерите на Металург - генерација 2002 државни прваци


 

Градоначалникот на општина Гази Баба, Тони Трајковски, оствари средба со членовите од фудбалскиот клуб Металург - генерација 2002, по повод нивниот успех на државното првенство.

 

На средбата се разговараше за сите натпреварии и тимови над кои ФК Металург извојувале победа и дошле до сегашниот победнички државен пехар.

 

Исто така, најдобриот голман и најдобриот стрелец беа од овој клуб и за своите заслуги добија плакети.

 

Заедно со својот тренер, Сашо Караџов , играчите му се заблагодарија на градоначалникот за големата поддршка.

 


05.06.2015

 

 

 

jordan Release Dates

Политика на квалитет

Ревизорски извештај

Слободен пристап до информации

 

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - четврток: 12:00
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. Cookie policy. I accept cookies from this site. Agree