Companies in MGB Business info centar | Invest in mgb  | Стратегии, Програми, Проекти

Источна индустриска зона
Универзитетски кампус
Кружен тек

Градоначалникот гостин во утринска програма на МРТ

Градоначалникот гостин во утринска програма на МРТ


 

Градоначалникот Тони Трајковски беше гостин во утринската програма на МРТ „Македонија наутро“, каде зборуваше за поголемите проекти реализирани во изминатиот период, за проектите кои се во тек и за планираните активности во следниот период.

 

Како поголеми проекти во изминатиот период ги спомена пуштањето во употреба на новата училишна зграда на ОУ „Григор Прличев“, отворање на спортски терени, отпочнувањето со рекинструкција на улица „Маџари“ во Ченто, реализација на повеќе инфраструктурни проекти, како што се фекални канализации, реконструкции на улици, тротоари, детски и спортски игралишта, а за летниот период ги најави санациите на објектите на градинките и основните училишта во општината.

 


29.06.2015

 

 

 

Nike Air Max

Политика на квалитет

Ревизорски извештај

Слободен пристап до информации

 

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - четврток: 12:00
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. Cookie policy. I accept cookies from this site. Agree