Companies in MGB Business info centar | Invest in mgb  | Стратегии, Програми, Проекти

Источна индустриска зона
Универзитетски кампус
Кружен тек

Хуманитарна помош за општина Чешиново – Облешево

Хуманитарна помош за општина Чешиново – Облешево


 

Откако на почетокот на месец февруари, по големите врнежи од дожд повеќе општини од регионот на Источна Македонија беа поплавени, општина Гази Баба континуирано помага со донации на алишта, прехрамбени производи и средства за хигиена.

 

Покрај донациите на финансиски средства преку посочените телефони на мобилните оператори, денес (27.02.2015) еден камион со средства за хигиена и прехрамбени производи замина за општината Чешиново – Облешево.

 

Во акцијата помогнаа вработените во администрацијата на општина Гази Баба, жителите од урбаните и месните заедници, основните училишта и градинки, Здружението на пензионери од Гази Баба, фирмите Карат М, Жане компани, Вуделго, Турбоинжинеринг, Микеи Камник, Макаутостар и други фирми, кои и дирекно испраќаа помош за настараданите жители во поплавите.

 

Општина Гази Баба ќе продолжи со акцијата за помош на настраданите во поплавите, се додека има потреба од тоа.

 


27.02.2015

 

 

 

Air Force 1 Sage Low

Политика на квалитет

Ревизорски извештај

Слободен пристап до информации

 

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - четврток: 12:00
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. Cookie policy. I accept cookies from this site. Agree