Companies in MGB Business info centar | Invest in mgb  | Стратегии, Програми, Проекти

Источна индустриска зона
Универзитетски кампус
Кружен тек

Игри без граници

Игри без граници


 

Сојузот на училишен спорт Гази Баба и Опен Фан фудбал по повод 3 ноември, Денот на општина Гази Баба, организираа Игри без граници и Опен Фан за учениците од одделенска настава.

 

На игрите учествуваа по 10 ученици од сите основни училишта, односно вкупно 120 ученици кои спортуваа , играа и се забавуваа.

 

Настанот се одржа во спортската сала „Методија Андонов – Ченто“ во Маџари, а го отвори градоначалникот Тони Трајковски.

 


21.10.2015

 

 

 

Asics Onitsuka Tiger

Политика на квалитет

Ревизорски извештај

Слободен пристап до информации

 

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - четврток: 12:00
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. Cookie policy. I accept cookies from this site. Agree