Companies in MGB Business info centar | Invest in mgb  | Стратегии, Програми, Проекти

Источна индустриска зона
Универзитетски кампус
Кружен тек

Изградба на сервисна улица во Ченто

Изградба на сервисна улица во Ченто


 

Во населба Ченто, на улица „Антон Попов“, изработена е сервисна улица од павер елементи, која ќе служи за потребите на граѓаните кои живеат во околните згради.

 

Должината на улицата изнесува 110 m и е со широчина од 4,5 m.

 

Изведувач на работите е ф-ка Карпош, а општината за овие активности одвои средства во висина од 260.000,00 ден.

 


16.07.2015

 

 

 

Chaussures Homme J.M. Weston

Политика на квалитет

Ревизорски извештај

Слободен пристап до информации

 

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - четврток: 12:00
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. Cookie policy. I accept cookies from this site. Agree