Companies in MGB Business info centar | Invest in mgb  | Стратегии, Програми, Проекти

Источна индустриска зона
Универзитетски кампус
Кружен тек

Изградба на улица 2 во Јурумлери

Изградба на улица 2 во Јурумлери


 

Во н.м. Јурумлери во тек е изградбата на улица 2, каде градоначалникот Тони Трајковски направи обиколка и увид на градежните работи.

 

Улицата е во должина од 180 m и ќе биде со широчина од 5 m. Првата фаза опфаќа тампонирање и асфалтирање на улицата, а во втората фаза по должината на улицата, која поминува покрај градинката, ќе се изведе тротоар со широчина од 1,20 m. со што движењето на пешаците ќе биде побезбедно.

 

Општина Гази Баба за првата фаза издвои финансиски средства во висина од 1.100.000,00 денари, а изведувач на работите е фирмата Жикол.

 


12.06.2015

 

 

 

Nike

Политика на квалитет

Ревизорски извештај

Слободен пристап до информации

 

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - четврток: 12:00
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. Cookie policy. I accept cookies from this site. Agree