Companies in MGB Business info centar | Invest in mgb  | Стратегии, Програми, Проекти

Источна индустриска зона
Универзитетски кампус
Кружен тек

Кампања „Не оставајте вредни предмети во автомобилот“

Кампања „Не оставајте вредни предмети во автомобилот“


 

Општина Гази Баба во соработка со Министерството за внатрешни работи , СВР Скопје, Одделение за превенција, во Автокоманда започна со спроведување на кампања за превенција од кражби во патнички моторни возила под мотото „Не оставајте вредни предмети во автомобилот“

 

Кампањата е со цел да се подигне свеста кај граѓаните и повеќе да внимаваат, да не ги оставаат на видливо место чантите, паричници, лаптопи и сл, бидејќи многу често се случува од брзање да се заборават вредни предмети во автомобилот и тоа да доведе кон кражби.

 

Се даде апел да се сподели пораката и да не се оставаат вредни предмети во автомобилот.

 

На настанот присуствуваше градоначалникот Тони Трајковски и заедно со началникот на Одделението за превенција во СВР Скопје Биљана Милевска ,се приклучи во кампањата и на возачите им подели гребачи за снег.

 

Градоначалникот разговараше и за проектите кои заеднички ќе се реализираат со претставниците од СВР Скопје.

 


22.10.2015

 

 

 

FASHION NEWS

Политика на квалитет

Ревизорски извештај

Слободен пристап до информации

 

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - четврток: 12:00
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. Cookie policy. I accept cookies from this site. Agree