Companies in MGB Business info centar | Invest in mgb  | Стратегии, Програми, Проекти

Источна индустриска зона
Универзитетски кампус
Кружен тек

Корисниците од Дневниот центар за стари лица подготвија вкусна погача

Корисниците од Дневниот центар за стари лица подготвија вкусна погача


 

Во Дневниот центар за стари лица и центар за давање помош во домашни услови - Маџари по иницијатива на корисниците се месеше убава домашна погача, а таквото задоволство ни го презентираше Г-ѓа Гордана Димовиќ.

 

Целта на работилницата беше да се активираат лицата од трето доба за да ги искажат своите искуства и креативноста во оваа област. Ваквиот тип на работилници се повеќе се практикува во Центарот, каде и заинтересираноста од страна на корисниците расте со секоја нова активност. Ова е уште еден инспиративен момент и целосно задоволство, преку дружење да се исполни слободното време и во летниот период.

 


22.07.2015

 

 

 

Nike Air Force 1 07 White Bicycle Yellow White AH0287-106 – Buy Best Price Adidas&Nike Sport Sneakers

Политика на квалитет

Ревизорски извештај

Слободен пристап до информации

 

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - четврток: 12:00
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. Cookie policy. I accept cookies from this site. Agree