Companies in MGB Business info centar | Invest in mgb  | Стратегии, Програми, Проекти

Источна индустриска зона
Универзитетски кампус
Кружен тек

Крводарителна акција

Крводарителна акција


 

И оваа година општина Гази Баба во соработка со Општинската организација на Црвен Kрст Гази Баба и Институтот за трансфузиона медицина ја реализираше традиционалната крводарителна акција, која се одржа во просториите на општината. Државната админстрација и граѓаните од општината, во периодот од 09:00 до 14:00 часот имаа можност да ја изразат својата хуманост преку дарување на крв.

 

Крводарителната акција беше успешно реализирана со собрани над 20 единици крв. Крводарителите ја потенцираа важноста од организирање на крводарителски акции преку кои се мотивираат граѓаните, континуирано да учествуваат и бидат посветени на дарување крв за спасување на човечки живот.

 


16.06.2015

 

 

 

NIKE AIR MAX

Политика на квалитет

Ревизорски извештај

Слободен пристап до информации

 

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - четврток: 12:00
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. Cookie policy. I accept cookies from this site. Agree