Companies in MGB Business info centar | Invest in mgb  | Стратегии, Програми, Проекти

Источна индустриска зона
Универзитетски кампус
Кружен тек

Летни активности во градинката Детска Радост

Летни активности во градинката „Детска Радост“


 

Најмалите кои престојуваат во објектите на предучилишната установа „Детска Радост“ спроведоа летни активности - игри во дворовите на објектите на градинката, посета на ликовна колонија каде што децата низ цртежи по слободен избор ја изразуваа својата креативност.

 

Најголемото изненадување беа малите пиленца. Дечињата имаа можност да се запознаат со начинот на одгледување и исхрана на своите мали гостинчиња.

 

Тие со заинтересираност ги реализираа активностите кои се од значење за правилен психофизички развој.

 


15.07.2015

 

 

 

Wholesale Cheap Nike, Jordans, Adidas, Air Max Shoes China Sale Online

Политика на квалитет

Ревизорски извештај

Слободен пристап до информации

 

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - четврток: 12:00
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. Cookie policy. I accept cookies from this site. Agree