Companies in MGB Business info centar | Invest in mgb  | Стратегии, Програми, Проекти

Источна индустриска зона
Универзитетски кампус
Кружен тек

Летни забавни спортски игри

Летни забавни спортски игри


 

На спортскиот стадион во Железара во Автокоманда, се одржаа Летните Забавни Спортски Игри. Во организација на општина Гази Баба, Open Fun и градинката „Детска Радост“.

 

Тие преку многубројните игри се рекреираа и забавуваа заедно со своите воспитувачки. На настанот присуствуваше градоначалникот на општината, Тони Трајковски, како и претставници од Првата Детска Амбасада „Меѓаши“.

 

Тој ги поздрави децата и им посака што повеќе да учествуваат во спортски активности и верува дека меѓу нив има многу успешни идни спортисти.

 


23.06.2015

 

 

 

Air Jordan

Политика на квалитет

Ревизорски извештај

Слободен пристап до информации

 

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - четврток: 12:00
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. Cookie policy. I accept cookies from this site. Agree