Companies in MGB Business info centar | Invest in mgb  | Стратегии, Програми, Проекти

Источна индустриска зона
Универзитетски кампус
Кружен тек

Мали олимписки игри

Мали олимписки игри


 

Општина Гази Баба, Македонски Олимписки Комитет и градинката „Детска радост“ ја организираа втората детска еко – олимпијада.

 

Во спортската сала во Автокоманда децата облечени во маички со боите на олимписките кругови се дружеа, се забавуваа и спортуваа. На крај сите заедно во градинката засадија цвеќиња во пет жардињери, кои ги симболизираат петте олимписки кругови.

 

На настанот присуствуваше и претседателот на македонскиот олимписки комитет, Васил Тупурковски.

 


06.04.2015

 

 

 

Air Jordan 1 GS

Политика на квалитет

Ревизорски извештај

Слободен пристап до информации

 

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - четврток: 12:00
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. Cookie policy. I accept cookies from this site. Agree