Companies in MGB Business info centar | Invest in mgb  | Стратегии, Програми, Проекти

Источна индустриска зона
Универзитетски кампус
Кружен тек

Мали Олимписки игри во градинката Детска Радост

Мали Олимписки игри во градинката „Детска Радост“


 

Секоја година, првата седмица од месец октомври им се посветува на децата, под мотото Детска недела. Општина Гази Баба и оваа година традиционално ја одбележува со разни активности кои се одржуваат во образовно-воспитните установи.

 

Во објектот Мимоза, од градинката „Детска Радост“, се одржаа Малите Олимписки Игри, организирани од Open Fun Football, а поддржани од општина Гази Баба и Македонскиот Олимписки Комитет, кои за настанот обезбедија маички и дел од спортските реквизити.

 

Преку многубројните спортски игри , заедно со своите воспитувачки, децата другаруваа, се рекреираа и забавуваа.

 

На настанот присуствуваше градоначалникот Тони Трајковски и секретарот на МОК, Сашо Поповски.

 


08.10.2015

 

 

 

Air Jordan 1 Low "Washed Denim" 2020 For Sale – New Jordans 2018

Политика на квалитет

Ревизорски извештај

Слободен пристап до информации

 

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - четврток: 12:00
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. Cookie policy. I accept cookies from this site. Agree