Companies in MGB Business info centar | Invest in mgb  | Стратегии, Програми, Проекти

Источна индустриска зона
Универзитетски кампус
Кружен тек

Обука на тема „Комуникациски вештини и испорака на врвна услуга кон граѓани"

Обука на тема „Комуникациски вештини и испорака на врвна услуга кон граѓани" 


 

Во просториите на Општина Гази Баба во салата на Советот се одржа дводневна обука на тема „Комуникациски вештини и испорака на врвна услуга кон граѓани" организирана од Центарот за образование и обука „Мотива". Обуката беше наменета за вработените во општината со цел да им помогне како да ги подобрат комуникациските вештини во работата но и да се овозможи подобар и пољубезен однос кон граѓаните.

 

Исто така, таа вклучуваше и интерактивни предавања и препораки кои се упатуваа до вработените за етика на однесување за време на работа, формирање на прв впечаток кај странките, начинот на вербална и невербална комуникација, што се постигнува преку комуникациските процеси, комуникациски бариери, стиловите на однесување кај вработените, правила за давање и добивање фидбек и негова соодветна примена како и за дејствијата кои градат и уриваат доверба меѓу странката и вработениот.

 


04.02.2015

 

 

 

Miesten kengät laajasta valikoimasta

Политика на квалитет

Ревизорски извештај

Слободен пристап до информации

 

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - четврток: 12:00
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. Cookie policy. I accept cookies from this site. Agree