Companies in MGB Business info centar | Invest in mgb  | Стратегии, Програми, Проекти

Источна индустриска зона
Универзитетски кампус
Кружен тек

Обука на тема Самостоен маркетинг за вработување и генерирање на идеи за започнување на сопствен бизнис

Обука на тема „Самостоен маркетинг за вработување и генерирање на идеи за започнување на сопствен бизнис”


 

Во просториите на Општина Гази Баба, во салата на Советот се одржа бесплатна обука на тема “Самостоен маркетинг за вработување и генерирање на идеи за започнување на сопствен бизнис”, наменета за сите заинтересирани невработени млади лица, студенти и оние кои сакаа да се унапредат во кариерата, со цел да им се помогне полесно да најдат работа, преку подобрување на вештините за поуспешен настап на интервју за работа и како да развијат сопствени идеи.

 

Исто така, таа вклучуваше и интерактивни предавања на тема за унапредување на вештините на комуницирање, изработка на личен акционен план за развој, како да се подготвите за интервју за работа, најчести грешки при интервјуата за работа, изработка на професионално CV и мотивационо писмо, вежби, симулации за започнување на сопствен бизнис и др.

 


09.02.2015

 

 

 

adidas Mutator

Политика на квалитет

Ревизорски извештај

Слободен пристап до информации

 

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - четврток: 12:00
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. Cookie policy. I accept cookies from this site. Agree