Companies in MGB Business info centar | Invest in mgb  | Стратегии, Програми, Проекти

Источна индустриска зона
Универзитетски кампус
Кружен тек

Одбележан денот на Св. Василиј Велики во Дневниот центар за стари лица

Одбележан денот на Св. Василиј Велики во Дневниот центар за стари лица


 

Во „Дневниот центар за стари лица и центар за давање помош во домашни услови“ во н.Маџари, беше организирано одбележување на стара нова година, попозната како Василица. Традиционално беше направена питата со паричка, од страна корисниците каде беше одржано и предавање од социјалниот работник во контекст на празникот и неговата карактеристична специфика.

 

Интересот беше искажан со дискусија во врска со особеностите на празникот во различни делови на Македонија. Питата беше поделена по православниот обичај, всушност онака како што налагаат нашите обичаи. На средбата присуствуваа околу дваесетина стари лица, корисници на Дневниот центар.

 

Работилницата беше од интерен карактер и донесе многу позитивни вибрации од страна на присутните корисници кои со задоволство пееја песни и заиграа ора.

 


15.01.2015

 

 

 

Nike Air Force 1 Shadow Pale Ivory/Celestial Gold-Tropical Twist

Политика на квалитет

Ревизорски извештај

Слободен пристап до информации

 

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - четврток: 12:00
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. Cookie policy. I accept cookies from this site. Agree