Companies in MGB Business info centar | Invest in mgb  | Стратегии, Програми, Проекти

Источна индустриска зона
Универзитетски кампус
Кружен тек

Одбележан Европскиот ден на меѓугенерациска солидарност во „Дневниот центар за стари лица“ во Маџари

Одбележан Европскиот ден на меѓугенерациска солидарност во „Дневниот центар за стари лица“ во Маџари


 

Во „Дневниот центар за стари лица и центар за давање помош во домашни услови - Маџари“ се одбележа Европскиот ден на меѓугенерациска солидарност. По тој повод во центарот се приреди игранка на која беа присутни корисниците и гостите од подмладокот на ООЦК Гази Баба.

 

Целта беше сплотување помеѓу две генерациски сосем далечни пријатели, но сепак собрани на едно место со интерес приближно компактибилен. Од убавото дружење на двете страни може да се констатира дека игранката пробуди желби за уште вакви соработки.Годините не беа причина да не се заигра на убави Македонски песни и ора.

 


20.05.2015

 

 

 

Air Max

Политика на квалитет

Ревизорски извештај

Слободен пристап до информации

 

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - четврток: 12:00
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. Cookie policy. I accept cookies from this site. Agree