Companies in MGB Business info centar | Invest in mgb  | Стратегии, Програми, Проекти

Источна индустриска зона
Универзитетски кампус
Кружен тек

Одбележан националниот ден на Република Унгарија

Одбележан националниот ден на Република Унгарија


 

По повод одбележувањето на 15-ти март, Националниот Ден на Р. Унгарија, делегација на општина Гази Баба и на Р. Унгарија, положија свежо цвеќе пред спомен плочата на унгарскиот државник и револуционер Лајош Кошут во н. Триангла, каде една од улиците го носи неговото име.

 

На настанот кој се одржа по овој повод во н. Триангла, пред присутните гости се обратија градоначалникот на Гази Баба, Тони Трајковски, Амбасадорот на Република Унгарија во Република Македонија, Др. Јожеф Бенце и претседателот на унгарско – македонското Здружение „Теледом“, Јожеф Шутуш.

 

Со кратка програма се претставија учениците од ОУ „Наум Наумовски Борче“, членови од КУД „Скопје“, како и членови на Здружението „Теледом“.

 


15.03.2015

 

 

 

Sneakers

Политика на квалитет

Ревизорски извештај

Слободен пристап до информации

 

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - четврток: 12:00
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. Cookie policy. I accept cookies from this site. Agree