Companies in MGB Business info centar | Invest in mgb  | Стратегии, Програми, Проекти

Источна индустриска зона
Универзитетски кампус
Кружен тек

Одбележана Детската недела во ОУ” Дане Крапчев”

Одбележана Детската недела во ОУ” Дане Крапчев”


 

Во ОУ „Дане Крапчев” преку културно – уметничка програма се одбележа приемот на првачиња во Детската организација.

 

Приредбата беше организирана од страна на постарите другарчиња и наставниците од училиштето,а беше проследена од родителите на првачињата.

 

Првооделенците дадоа свое ветување, а им беа доделени детски пасоши и беџови.

 


13.10.2015

Running Archives

Политика на квалитет

Ревизорски извештај

Слободен пристап до информации

 

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - четврток: 12:00
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. Cookie policy. I accept cookies from this site. Agree