Companies in MGB Business info centar | Invest in mgb  | Стратегии, Програми, Проекти

Источна индустриска зона
Универзитетски кампус
Кружен тек

Одбележување на 143 та годишнина од раѓањето на Гоце Делчев

Одбележување на 143 та годишнина од раѓањето на Гоце Делчев


 

Делегација на општина Гази Баба денес положи цвеќиња на гробот на нашиот великан Гоце Делчев, во Црквата Св. Спас во Скопје.

 

Во Црквата Св.Спас беше одржана Панихида на Македонската православна црква, а по повод 143 година од раѓањето на еден од најголемите македонски револуционери, национален херој и великан, настапи и Мешаниот градски хор „Вардар" под диригентско водство на Јасмина Ѓорѓеска.

 


04.02.2015

 

 

 

Nike

Политика на квалитет

Ревизорски извештај

Слободен пристап до информации

 

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - четврток: 12:00
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. Cookie policy. I accept cookies from this site. Agree