Companies in MGB Business info centar | Invest in mgb  | Стратегии, Програми, Проекти

Источна индустриска зона
Универзитетски кампус
Кружен тек

Одржана трибина на тема Превенција од злоупотреба на дрога

 

Во ОУ „Кирил и Методиј“ - Стајковци се одржа трибина на тема „Превенција од злоупотреба на дрога“ од страна на претставници од Одделението за превенција од Секторот за внатрешни работи - Скопје.

 

На трибината беа присутни родители, стручен и наставен кадар и претставници од месните заедници кои со интерес ја следеа презентацијата, се информираа и дискутираа за начинот на превенција и спречување на оваа појава меѓу младите.

 

Овие средби ќе продолжат и во другите училишта од населените места во општината, а родителите ќе бидат информирани преку соопштенија во училиштата и на интернет страницата на општината.

 


27.11.2015

 

 

 

『アディダス』に分類された記事一覧

Политика на квалитет

Ревизорски извештај

Слободен пристап до информации

 

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - четврток: 12:00
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. Cookie policy. I accept cookies from this site. Agree