Companies in MGB Business info centar | Invest in mgb  | Стратегии, Програми, Проекти

Источна индустриска зона
Универзитетски кампус
Кружен тек

По патеките на нашите предци

По патеките на нашите предци


 

Во црквата Воведение на пресвета Богородица во н.м. Идризово, се одржа културен настан „Почуствувај ја Македонија со шестото сетило - срцето“, кој е дел од проектот „По патеките на нашите предци“, предвидена во Програмата за култура на општина Гази Баба.

 

Во овој мултимедијален проект учествуваа познати писатели, поети, историчари, ликовни и музички уметници, актери, помеѓу кои беа:

Серафина Фантаузо, Проф. Др. Вера Стојчевска Антоќ, Гордана Михаилова Бошњаковска, Михаил Ренџов, Тодор Чаловски, Ристо Јачев, Горјан Петревски, Александар Кујунџиски, Летив Намдагјанчивин од Монголија, Мите Грозданов, етно составот „Ајазмо“, членови на фолклорното студио „Етнос“, Живко Поповски – Цветин и претставници од невладината организација за ревматизам и артритис НОРА.

 

Присутните гости ги поздрави градоначалникот Тони Трајковски, кој воедно и ја отвори манифестацијата.

 


19.04.2015

 

 

 

Nike Air Max 270

Политика на квалитет

Ревизорски извештај

Слободен пристап до информации

 

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - четврток: 12:00
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. Cookie policy. I accept cookies from this site. Agree