Companies in MGB Business info centar | Invest in mgb  | Стратегии, Програми, Проекти

Источна индустриска зона
Универзитетски кампус
Кружен тек

Подобрување на водоснабдувањето во Раштак

Подобрување на водоснабдувањето во Раштак


 

На дваесет и шестата седница на Советот на општина Гази Баба беше донесена Одлука за приоритетен проект „Изградба на резервоар за висока зона на систем за водоснабдување на село Раштак и изградба на примарна и секундарна водоводна мрежа за село Раштак“.

 

Одлуката е донесена согласно Јавниот повик за доставување на барања за користење на средства од ЕУ ИПА грантот за рурална инфраструктура, објавен од Министерството за финансии.

 

Општина Гази Баба има изготвено проектна документација за изградба на резервоар во н.м Раштак и Одлуката ќе биде приложена кон неа, со што ќе се аплицира за добивање на финансиски средства за реализација на овој проект, со чија изведба ќе се овозможи поквалитетна питка вода за сите жители, а особено за оние кои живеат на потешко пристапните предели во населеното место.

 


16.01.2015

 

 

 

black varsity purple air max 90

Политика на квалитет

Ревизорски извештај

Слободен пристап до информации

 

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - четврток: 12:00
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. Cookie policy. I accept cookies from this site. Agree