Companies in MGB Business info centar | Invest in mgb  | Стратегии, Програми, Проекти

Источна индустриска зона
Универзитетски кампус
Кружен тек

Посета на актерот Сашко Коцев во Дневниот центар за стари лица

Посета на актерот Сашко Коцев во Дневниот центар за стари лица


 

 Во „Дневниот центар за стари лица и центар за давање помош во домашни услови“ - Маџари корисниците ги посети познатиот и харизматичен актер Сашко Коцев. Ова беше изненадување за корисниците од страна на социјалниот работник, поради нивниот огромен интерес да го видат. Актерот беше пречекан со овации.

 

Иако Сашко напиша во книгата на спомените, дека задоволството е на негова страна, се чини дека емотивните изливи неможеа да спласнат обострано, па не се знаеше чие задоволство е поголемо. Со каква леснотија актерот ги плени тоа може само да се доживее но никако и да се опише со зборови. Оваа средба беше полн погодок и уште многу долго ке се памети.

 

На крајот Сашко Коцев ги покани присутните на некоја претстава во театарот.

 


27.04.2015

 

 

 

Pánské oblečení

Политика на квалитет

Ревизорски извештај

Слободен пристап до информации

 

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - четврток: 12:00
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. Cookie policy. I accept cookies from this site. Agree